Považská galéria umenia v Žiline

Deň a noc múzeí a galérií v Považskej galérii umenia v Žiline

Deň a noc múzeí a galérií v Považskej galérii umenia v Žiline

19.5.2018

Pri príležitosti Dňa múzeí a galérií, Považská galéria umenia pripravila nasledujúci program, ktorého cieľom je priblížiť prácu a priestory galérie netradičným spôsobom a tiež oslovovať nové publiká. Keďže v piatok 17.5. otvárame výstavu mladých talentov zo Súkromnej strednej umeleckej školy v Žiline, aj Deň a noc múzeí a galérií v PGU sa bude orientovať na mladého diváka. Ale tento deň je samozrejme venovaný všetkým, bez ohľadu na vek, záujmy, či pohlavie, alebo národnostnú príslušnosť. Pozvaní sú skrátka všetci!
Celý deň je vstup voľný

Program:
Otvárame o 9.00 a hlavnú budovu zatvárame o 22.00 hod
V stálej expozícii V.Hložníka, na 2. Poschodí, venovanej jeho kresba a grafike, si okrem jeho diel budete môcť skúsiť vlastnú tvorivosť – od 14.00 do 18.00 – Kreslíme s Hložníkom
– v priestoroch expozície budú k dispozícii kresliarske potreby (nemusíte si nič nosiť) a odborné vedenie, ktorý Vás prevedie možnosťami rôznych techník kreslenia, reflektujúc Hložníkovu tvorbu a príbehy, ktorými sa inšpiroval on sám pri svojej tvorbe.
Prvé múzeum intermédií II. – medzi pamäťou a informáciou, na prízemí budovy galérie, nám formou komentovanej prehliadky priblíži kurátorka M. Sikorová – v čase od 18.00 do 19.00

Výstavu TO SME MY 2018 – si budete môcť pozrieť v sprievode študentov SSUŠ celý deň.

Deň múzeí a galérií vyvrcholí nocou
22.00 – 24.00 Ciachovňa – Hložníkova Odyssea
priestory Ciachovne pred rekonštrukciou oživí v rámci Noci múzeí kreatívna partička mladých ľudí okolo Jungle Heads a Swine Daily (internetový magazín o hudbe) v spolupráci s Ester Mládenkovou.
Inšpirácie na Hložníkovu tvorbu budú premietané na steny Ciachovne, v sprievode progresívnej mladej hudby

Tešíme sa na Vašu účasť!