Noc múzeí a galérií s novou riaditeľkou Považskej galérie umenia v Žiline

Považská galéria umenia Vás pozýva prežiť sobotu 15. mája 2021 v živom dialógu s umením, od 16.00 do 20.00 hod., navyše v sprievode novej riaditeľky Miry Sikorovej-Putišovej!

Novootvorená výstava Generácia 909,76 – Druhá vlna slovenskej moderny predstavuje množstvo ikonických diel slovenského moderného umenia z 1. polovice 20. storočia od autorov ako napr. Cyprián Majerník, Peter Matejka, Dezider Milly, Ján Mudroch, Eugen Nevan, František Studený, Július Szabó, Ester Šimerová-Martinčeková, Ján Želibský, Ladislav Čemický, Bedrich Hoffstädter, Jozef Kostka a mnohých ďalších. Výstava má v doterajšom výstavnom programe galérie ojedinelé postavenie, spočívajúce najmä v rozsahu: prináša viac než 100 diel zo Slovenskej národnej galérie, doplnené dielami zo zbierok PGU a artefaktmi, ktoré približujú kultúrny život v Žiline v 30. a 40. rokoch minulého storočia, čím je v priestoroch Považskej galérie umenia v Žiline prítomná výstava umenia slovenskej moderny, ktorá doteraz v histórii galérie nebola uskutočnená.

Návštevníci budú mať poslednú možnosť vypočuť si odborný výklad riaditeľky a súčasne kurátorky Prvého múzea intermédií II Medzi pamäťou a informáciou, nakoľko sa v júni 2021 chystá otvorenie už jeho 3. pokračovania s názvom Nežná sila.

Počas celého dňa bude platiť voľný vstup a otváracie hodiny budú predĺžené do 20.00 hod.

ĎAKUJEME ZA VAŠU NÁVŠTEVU!