Flavia Bigi: LET IT GO

Vernisáž: štvrtok 27. júna 2013 o 17.00 hod
Trvanie výstavy: 28.6. – 25.8.2013
Kurátor výstavy: Francesca Napoli
Výstavu otvorí : Mgr. Milan Mazúr
Sprievodný program na vernisáži: vystúpi tanečné duo Ilaria Caravaglio a Ivo Ambrosi (Tango Suite).

Flavia Bigi: LET IT GO

Považská galéria umenia v Žiline pozýva na výstavu Let it go talianskej súčasnej umelkyne Flavie Bigi vo výstavnej sieni na 1. poschodí.
Flavia Bigi študovala výtvarné umenie na IAA Università di Belle Arti “Rufa” v Ríme, kde navštevovala ročník maestra Tullia De Franca, následne sa presťahovala do New Yorku, absolvovala Master na New York University a získala univerzitný diplom v odbore New media. Po maliarskom workshope u Jamesa Rosenquita žila v Paríži, vystavovala a zúčastňovala sa medzinárodných veľtrhov súčasného výtvarného umenia (v Bazilej, New Yorku, Miami, Paríži, Prahe, Benátkach, Turíne a Bolzane). Vystavuje a spolupracuje s galériami ako Bosi Artes v Ríme, Vanessa Quang v Paríži a Rosanna Musumeci Arte Contemporanea v Bruseli.
Zvláštnosťou jej práce je neustále hľadanie realizované prostredníctvom rozličných médií (od kresby, cez maľbu, video, sochárstvo a inštalácie) v snahe dekodifikovať mnohoraké stránky jedného subjektu. Jej záujem sa sústreďuje predovšetkým na vzťah medzi individuálnym kontextom a kolektívnou mestskou realitou.
Flavia Bigi v Žiline predstaví novú verziu výstavy Let it go, ktorá sa konala na jar tohto roku v parížskej galérií Vanessa Quang pod kurátorským dohľadom Francesci Napoli.

Výstava Let it go sa uskutoční v rámci Talianskeho festivalu na Slovensku Dolce vitaj.