Po dvadsiatich desiati

CONT ART (Igor Cvacho, Jaro Gaňa, Milan Janík, Daniela Krajčová, Stano Lajda, Andrej Mazúr, Jozef Mundier, Marek Ryboň, Vladislav Zabel, Daniela Mládenková)

Kurátor výstavy: Darina Arce
Vernisáž: štvrtok 14. apríla 2016 o 17.00 hod
Trvanie výstavy: 15. 4. – 15. 5. 2016

Na výstave PO DVADSIATICH DESIATI sa v priestoroch Považskej galérie umenia v Žiline predstaví tvorba desiatich autorov, ktorí sú v súčasnosti členmi výtvarného združenia CONT ART, ktoré ako jedno z mála v žilinskom regióne pôsobí už dvadsať rokov.
Jednotliví výtvarníci nie sú žilinskej verejnosti neznámi. Ich samostatné výstavy alebo kolektívne prezentácie, aj v rámci iných zoskupení, už bolo možné vidieť viac krát. Grafik a maliar Igor Cvacho je v súčasnosti predsedom združenia, k pôvodným, zakladajúcim členom patria maliari Milan Janík a Stanislav Lajda, sochári Jaroslav Gaňa a Jozef Mundier. K nim sa pridali maliar Vladislav Zábel, maliarka, sochárka a grafička Daniela Krajčová, šperkárka a dizajnérka Daniela Mládenková. Najnovšími členmi sú grafik Andrej Mazúr a sochár Marek Ryboň.
K rozšíreniu členskej základne združenia CONT ART došlo najmä na báze priateľských vzťahov. Ale základným princípom je, aby sa spájali výtvarní umelci, pre ktorých je stále neodmysliteľnou súčasťou tvorby, popri individuálnej filozofii diela aj jeho remeselná zložka. U niekoho viac, u niekoho menej dielo vychádza z tradičných umeleckých postupov. Výstava je preto kolektívnym počinom individuálnych tvorcov, ktorí vytvárajú priestor pre otvorený kontakt s umením.